تماس بگیرید

021-91070473


12 عادت افراد موفق

تاریخ انتشار: 1399-07-27 12:41:42
دسته‌بندی: توسعه فردی
️ 12 عادت افراد موفق

? طرز فکر و نوع برخورد ما نسبت به شرایط مختلف تعیین می‌کند که جزء افراد موفق هستیم یا نه. آدم‌های موفق طرز فکر متفاوتی دارند که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد:

?روی انجام کارهایشان تمرکز می‌کنند
افراد موفق می‌دانند از ابتدا تا پایان هر روز چه کارهایی باید انجام دهند و تمرکزشان را روی همین کار می‌گذارند. پس قبل از اینکه خودمان را با تلویزیون و فضای مجازی سرگرم کنیم، باید سراغ کارهایی که باید انجام دهیم برویم و کارمان را به اتمام برسانیم.

?ایده‌هایشان را با دیگران در میان می‌گذارند
ایده‌ی بزرگی دارید و می‌خواهید آن را اجرا کنید؟ بهتر است آن را همانند راز در سینه خود نگه ندارید. سعی کنید آن را با افرادی که با شما در ارتباط هستند، با دوستان، غریبه‌ها و همکاران‌تان در میان بگذارید و ببینید نسبت به ایده‌ی شما چه واکنشی از خود نشان می‌دهند. شاید به چیزی اشاره کنند که قبلا به فکر خودتان نرسیده است و همین بتواند کمک کند ایده‌تان پربارتر شود.

?از قانون 20/80 استفاده می‌کنند
قانون پارتو می‌گوید 80% نتایج هر فرد تنها از 20% تلاش‌های او به دست می‌آید. پس سعی کنید آن 20 درصد را بشناسید و تمام تمرکزتان را روی آن بگذارید.

?چشم‌اندازی خوش‌بینانه دارند
آدم‌های موفق به احتمال شکست پروژه فکر نمی‌کنند و تنها روی روشی که به جواب می‌رسد تمرکز دارند. وقتی فقط روی مسیر و راهی که شما را به موفقیت می‌رساند تمرکز می‌کنید، پروژه‌تان با احتمال بیشتری به موفقیت می‌رسد. افکار منفی فقط تمرکز ذهنی شما را از هر آنچه رویش کار می‌کنید دور می‌کند.

?از متفاوت بودن ترسی ندارند
گاهی طرز فکر معمولی و رایج به نتیجه‌ی مطلوب نمی‌رسد. برای به نتیجه رسیدن باید ریسک کرد. اگر طرز فکر رایج به نتیجه‌ی موردنظرتان ختم نمی‌شود، وقت آن رسیده کارها را به روشی متفاوت انجام دهید.

?از پیگیری خسته نمی‌شوند
آدم‌های موفق پیگیر کار هستند و از پیگیری خسته نمی‌شوند. اگر قصد انجام کاری را دارید، همین حالا شروع کنید و انجامش دهید. طرف مقابل متوجه این مساله می‌شود و در نهایت این روند باعث می‌شود بین دیگران سرآمد شوید.

?وارد همکاری می‌شوند
ایده‌ی یک پروژه‌ی خوب را در سر می‌پرورانید که می‌خواهید راه اندازی کنید؟ شاید همکاری با یک نفر دیگر باعث شود آن کار پیشرفت بیشتری پیدا کند. اغلب آدم‌های موفق می‌دانند با کمک گرفتن از توانایی‌ها و خلاقیت‌های دیگران می‌شود پروژه را با سرعت بهتری به انجام رساند. 
برای مثال، اگر مشغول عکاسی هستید، با یک هنرمند که کار گرافیکی انجام می‌دهد و یک نویسنده وارد همکاری شوید و پروژه‌ای بزرگ خلق کنید.

?معتقدند توانایی انجام کار را دارند
وقتی باور کنید می‌توانید انجامش دهید، حتما ممکن می‌شود. تمام موفقیت شما به باورهای خودتان بستگی دارد. ایمان و باور قلبی، راز موفقیت شماست.

?فکرشان را توسعه می‌دهند
یک ایده‌ی خوب نمی‌تواند یک‌شبه به نتیجه برسد. برای توسعه‌ی ایده‌هایتان به زمان و اراده نیاز دارید. صبر داشتن و پشتکار لازمه راه‌اندازی یک پروژه‌ی موفق است تا ایده‌ها به قدر کافی قوام یابد.

?از متفاوت بودن لذت می‌برند
تقلید از فردی که از شما بالاتر است شما را به جای دلخواهتان نمی‌رساند. چیس جارویس (Chase Jarvis)، عکاس و کارگردان آمریکایی می‌گوید: «متفاوت باش، نه بهتر.» نباید سعی کنید کپی فرد دیگری باشید.

?در هر شرایطی به باورهایشان تکیه می‌کنند
آدم‌های موفق در مقابل هر آنچه به آن باور دارند می‌ایستند. نیاز نیست کسی پشت‌تان باشد، اما ایستادگی تحت هر شرایطی به خاطر ایده‌ها و باورهایتان، اراده‌ی قوی می‌خواهد.

?از شکست‌هایشان درس می‌گیرند
چه به نتیجه برسید چه نرسید، باید انتهای راه را موشکافی کنید. کدام بخش خوب جلو رفت؟ کدام بخش نتیجه نداشت؟ برای بهبود آن، چه کاری می‌توان انجام داد؟ 
آدم‌های موفق همیشه بعد از انجام پروژه درنگ می‌کنند تا نگاهی از دور به نتایج کارشان داشته باشند و از شکست‌هایشان درس بگیرند تا دیگر آن شکست‌ها اتفاق نیفتد.

نظرات